FORGOT YOUR DETAILS?

Bylica piołun

Bylica piołun znana po prostu jako piołun to roślina, która jest doceniana już od starożytności – już słynny grecki „ojciec medycyny” Hipokrates wymienia go w swych pracach jako lek żołądkowy i skuteczny w leczeniu żółtaczki. W późniejszych wiekach stosowano ją nie tylko jako lek ale także jako przyprawę, ze względu na gorzki smak dodawano także do piwa. W wyniku współcześnie przeprowadzonych badań okazało się, że zarówno liście jak i ziele piołunu zawierają związki goryczowe (absyntynę, artabsynę) nadające mu gorzki, charakterystyczny smak, olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki i sole mineralne wśród których znajduje się dużo potasu. Ziele piołunu wykorzystywane jest przede wszystkim w walce z pasożytami układu pokarmowego, oraz:

  • skutecznie pobudza także cały układ pokarmowy do działania,
  • przyspiesza produkcję soków żołądkowych działa moczopędnie, żółciopędnie i tonizująco.
  • Co istotne reguluje przemianę materii całego organizmu, a dzięki swoim właściwościom pobudzającym łaknienie stosowany jest z powodzeniem również w leczeniu anoreksji.

Znany jest z niezwykłej skuteczności dlatego stosuje się go w okresach rekonwalescencji po przebytych chorobach i operacjach przełyku, dwunastnicy czy żołądka oraz u osób starszych.

Nasze produkty:

 Bylica piołun Artemisia absinthium L.
surowiec ziele
alternatywne nazwy piołun, psia ruta, absynt, wermut, bielica piołun
przeznaczenie anoreksja, gorączka, pasożyty

 

TOP