FORGOT YOUR DETAILS?

Niepokalanek mnisi (pieprzowy)

Niepokalanek mnisi to niewielki krzew o fioletowych kwiatach nieco przypominających lawendę oraz niepozornych szarych owocach, które mają niezwykły wpływ na nasz organizm. Owoce niepokalanka zażywane w formie naparu lub owoców startych na proszek to znany od wieków środek, który stabilizuje poziomy hormonów.

Niepokalanek mnisi jest rośliną znaną głównie z skuteczności w aktywowaniu hormonów płciowych. Stosuje się go przede wszystkim w celu regulacji cyklu miesiączkowego u kobiet, skutecznie łagodzi również objawy napięcia przedmiesiączkowego, dzieje się tak dlatego, że jego stosowanie pozwala m.in. na utrzymanie prawidłowego poziomu progesteronu w organizmie kobiety. Dzięki swojej niezwykłej skuteczności pozwala także pozbyć się problemów skórnych związanych z wahaniami hormonalnymi czy bolesności piersi. Pozostałe zastosowania:

  • brak miesiączki,
  • niedoczynność ciałka żółtego,
  • dolegliwości związane z menopauzą,
  • niedostateczna produkcja pokarmu w okresie karmienia piersią,
  • wahania nastroju,
  • drażliwość,
  • obrzęki spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie,
  • lekka postać depresji.

Niepokalanek to lek ziołowy od wieków stosowany przez kobiety chcące zwiększyć szanse na zajście w ciążę, również dziś niepokalanek jest  często stosowany w leczeniu niepłodności – owoce niepokalanka stabilizują poziom hormonów wpływających na owulację, regulują cykl miesiączkowy co korzystnie wpływa na płodność.  Potwierdziły to wyniki badań klinicznych, które wykazały skuteczność niepokalanka w leczeniu niepłodności.

Niepokalanek może być także stosowany u mężczyzn w przypadku zaburzeń hormonalnych lub w przypadku trądziku młodzieńczego u chłopców.

Nasze produkty:

Przeczytaj także na naszym blogu:

Niepokalanek mnisi Vitex agnus-castus L.
surowiec owoc
alternatywne nazwy witeks czczony, niepokalanek czysty, niepokalanek pieprzowy, pieprz mnisi
przeznaczenie napięcie przedmiesiączkowe, trądzik, problemy skórne

 

TOP