FORGOT YOUR DETAILS?

Ziele dziurawca

Roślina ta była stosowana jako lek ziołowy ze względu na swoje lecznicze właściwości już od średniowiecza. Roślina ta była tradycyjnie wykorzystywana jako środek poprawiający nastrój i moczopędny a także do leczenia bezsenności. Stosowany był także u osób skarżących się na skurcze mięśni  i nadmierne napięcie mięśniowe.

Obecnie roślina ta jest również stosowana w leczeniu wielu dolegliwości. Dziurawiec pomaga w leczeniu łagodnej i umiarkowanej depresji, działa tak skutecznie jak niektóre leki na receptę.  Roślina, zwłaszcza jej liście i kwiaty bogate są w hiperycynę(działa antydepresyjnie  i uspokajająco) i inne flawonoidy. Flawonoidy zmniejszają kruchość naczyń krwionośnych, poprawiają stan ścian naczyń i zmniejszają obrzęki.

Dziurawiec jest często stosowany w innych dolegliwościach: zespół napięcia przedmiesiączkowego, podczas menopauzy, do leczenia uszkodzeń skóry i egzemy, oparzeń  także hemoroidów.

Nasze produkty:

Dziurawiec zwyczajny Hypericum perforatum L.
surowiec ziele
alternatywne nazwy dziurawiec pospolity, świętojańskie ziele, ruta polna, ziele św. Jana, krzyżowe ziele, arlika
przeznaczenie depresja, na uspokojenie, zespół napięcia przedmiesiączkowego, menopauza, egzema, oparzenia, hemoroidy, wzmacnianie naczyń

TOP