FORGOT YOUR DETAILS?

Dolegliwości (alfabetycznie):

A

Anemia

Anoreksja inaczej jadłowstręt psychiczny, charakteryzuje się umyślnym prowadzeniem do utraty masy ciała. Jest niezwykle groźnym schorzeniem, może doprowadzić do skrajnego wyniszczenia organizmu a nawet śmierci.

Zioła na Anoreksję - Ziołowy Sklep

A

Anoreksia

Anoreksja inaczej jadłowstręt psychiczny, charakteryzuje się umyślnym prowadzeniem do utraty masy ciała. Jest niezwykle groźnym schorzeniem, może doprowadzić do skrajnego wyniszczenia organizmu a nawet śmierci.

Zioła na Anoreksję - Ziołowy Sklep

B

Bezsenność

Bóle głowy to subiektywne objawy bólowe występujące w obrębie głowy, cechują się różną intensywnością i czasem trwania. Bywa, że są dokuczliwe i wpływają na jakość życia, często wymagają konsultacji lekarskiej.

Zioła na Bóle głowy - Ziołowy Sklep

B

Biegunka

Biegunka jest objawem polegającym na częstym wypróżnianiu lub zwiększonej ilości stolca, może prowadzić do odwodnienia i zaburzeń w gospodarce elektrolitowej organizmu. Jest bardzo groźna zwłaszcza dla dzieci poniżej 5 roku życia, mogą jej towarzyszyć bóle brzucha, gorączka i osłabienie.

Zioła na Biegunkę - Ziołowy Sklep

B

Ból Zęba

Ból zęba to subiektywne odczucie bólowe wywołane najczęściej zapaleniem miazgi zębowej, ale wywoływać je mogą również inne czynniki mechaniczne lub termiczne,zdarza się towarzyszą także schorzeniom sercowym czy nerwowym.

Zioła na Ból zęba - Ziołowy Sklep

B

Bóle głowy

Bóle głowy to subiektywne objawy bólowe występujące w obrębie głowy, cechują się różną intensywnością i czasem trwania. Bywa, że są dokuczliwe i wpływają na jakość życia, często wymagają konsultacji lekarskiej.

Zioła na Bóle głowy - Ziołowy Sklep

C

Cholesterol

Cholesterol to lipid z grupy steroidów, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W organizmie człowieka wyróżniamy dwa jego rodzaje HDL (lekki cholesterol) LDL (ciężki cholesterol) zbyt wysoki poziom LDL może prowadzić do zamykania światła naczyń i wielu poważnych chorób serca i układu krążenia.

Zioła na Cholesterol - Sklep Zielarski

C

Cukrzyca

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, wynika z nieprawidłowego działania lub produkcji insuliny. Ze względu na przyczyny i przebieg wyróżniamy cukrzycę  typu 1, typu 2, ciężarnych i inne. Może prowadzić do wielu bardzo poważnych powikłań np. uszkodzenia oczu, nerwów, nerek, serca, naczyń krwionośnych, niewydolności narządów ciała.

Zioła na Cukrzycę - Sklep Zielarski

D

Depresja

Terminem depresja określa najczęściej zespół objawów charakterystycznych dla zaburzeń afektywnych, zaburzeń nastroju. Leczy się ją najczęściej tak, by nie dopuścić do spadku poziomu norepinefryny i serotoniny.

Zioła na Depresję - Sklep Zielarski

D

Dna moczanowa

Podagra to inaczej dna moczanowa - to choroba metaboliczna, której przyczyną jest nadmiar kwasu moczowego we krwi. Kwas ten jest produkowany ponad normę przez organizm lub niedostatecznie wydalany przez nerki z organizmu, a następnie odkładany w tkankach i stawach. Objawy to intensywny ból, zaczerwienienie i obrzęk chorego miejsca. Czasami występują także objawy grypopodobne.
Zioła na Podagrę - Sklep Zielarski

E

Egzema

Egzema to stan zapalny pojawiający się na powierzchniowej warstwie skóry objawiające się grudkami zapalnymi, strupami, pęcherzykami, sączeniem, swędzeniem. Rany pojawiają się na łokciach, kolanach , kostkach, nadgarstkach, twarzy. Może powstawać z różnych przyczyn. W przypadki jej wystąpienia należy unikać alergenów, nosić przewiewne i luźne ubranie, a także dbać o odpowiednie nawilżenie skóry.

Zioła na Egzemę- Ziołowy Sklep

G

Gorączka

Gorączka to najczęściej objaw choroby polegający na zwiększeniu temperatury ciała. Może mieć różne przyczyny i powodować dolegliwości takie jak np. dreszcze i uczucie zimna. Z powodzeniem można łagodzić ją ziołami.

Zioła na Gorączkę - Sklep Zielarski

I

Infekcje

Infekcja inaczej zakażenie to inwazja drobnoustrojów chorobotwórczych na organizm, zdarza się, że dochodzi do ogólnoustrojowej reakcji zapalnej czyli sepsy. Wyróżnia się wiele rodzajów infekcji. W literaturze zielarskiej można znaleźć wiele receptur na ich wyleczenie.

Zioła na Infekcję - Sklep Zielarski

K

Kaszel

Kaszel jest odruchem wywoływanym przez drażnienie błony śluzowej. Może go wywoływać wiele czynników takich jak np. działanie wirusów, grzybów czy bakterii. W zależności od tego jaka jest przyczyna kaszlu stosuje się różne terapie lecznicze w tym zioła i mieszanki ziołowe.

Zioła na Kaszel - Sklep Zielarski

K

Katar

Katar inaczej nieżyt nosa jest objawem zapalenia błony śluzowej nosa i czasami zatok przynosowych. Istnieje wiele przyczyn kataru, ale najczęściej wywołują go infekcji i alergeny.

Zioła na Katar - Sklep Zielarski

K

Krwawienie z nosa

Krwawienie z nosa może występować z różnych przyczyn i być objawem zarówno urazów mechanicznych jak i poważnych chorób. Pojawia się często między 15 a 25 rokiem życia i spowodowane jest nadmiernym wysychaniem błony śluzowej nosa, często także podczas kataru bądź krótko po jego ustąpieniu. Jest także objawem niedoborów witamin i mikroelementów. Przy powtarzających się krwawieniach z nosa skutecznie działa np. popularna jemioła.

Zioła na Krwawienie z nosa - Sklep Zielarski

M

Migrena

Migrena to powtarzający się ból głowy trwający nieprzerwanie kilka do kilkudziesięciu godzin. Migrenie towarzyszą często nadwrażliwość na światło czy zapachy. Migrena może pojawić się pod wpływem emocji lub wysiłku fizycznego. Mimo nie do końca poznanych przyczyn jej występowania można skutecznie pozbyć się jej uciążliwych objawów.

Zioła na Migrenę - Sklep Zielarski

N

Nadciśnienie

Nadciśnienie tętnicze to stale lub okresowo podwyższone ciśnienie tętnicze krwi. Ta przewlekła choroba układu krążenia prowadzi do powikłań i wielu chorób towarzyszących. Nadciśnienie tętnicze jest niezwykle groźne, wymaga leczenia i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Zioła na Nadciśnienie - Sklep Zielarski

N

Napięcie przedmiesiączkowe

Zespół napięcia przedmiesiączkowego PMS spowodowane jest zmianami hormonalnymi zachodzącymi pod koniec cyklu miesiączkowego. Wiele objawów PMS jest bardzo dokuczliwych i utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Zioła na Napięcie przedmiesiączkowe - Sklep Zielarski

N

Nerki

Do najczęstszych schorzeń nerek zaliczamy kamicę nerkową oraz zakażenie dróg moczowych, ale trzeba pamiętać, że większość chorób nerek nie daje początkowo żadnych objawów. Istnieje jednak wiele naturalnych ziołowych receptur usprawniających pracę nerek i dróg moczowych. i pomagających w dolegliwościach z nimi związanych.

Zioła na Nerki - Sklep Zielarski

N

Nieregularne miesiączki

Zaburzenia cyklu miesięczne to problem wielu kobiet. Najczęściej przyczyna nieregularnego miesiączkowania są zaburzenia hormonalne. Istnieje wiele ziołowych receptur wpływających na poprawę funkcjonowania np. przysadki mózgowej odpowiedzialnej za wytwarzanie i wydzielanie między innymi hormonów płciowych.

Zioła na Nieregularne miesiączki - Sklep Zielarski

N

Niestrawność

Na niestrawność pomaga picie naparów z liści mięty i ziela dziurawca, jej głównymi objawami są zazwyczaj ból brzucha, zgaga, niestrawność, uczucie ciężkości, senność.

Zioła na Niestrawność - Sklep Zielarski

N

Nieżyt żołądka

Nieżyt żołądka to stan zapalny błony śluzowej żołądka, może prowadzić do trwałych ubytków w błonie śluzowej żołądka i krwotoku, może mieć charakter przewlekły lub wystąpić w ostrej postaci, z powodzeniem leczy się go ziołami i odpowiednią dietą.

Zioła na Nieżyt żołądka - Sklep Zielarski

N

Nowotwory

Nowotwory to grupa chorób wywoływana niekontrolowanym przez organizm podziałem komórek tkanek, mutujące komórki nie odpowiadają prawidłowo bądź w ogóle na sygnały organizmu, najogólniej nowotwory dzieli się na złośliwe, niezłośliwe i miejscowo złośliwe, w terapii onkologicznej z powodzeniem stosuje się składniki pochodzenia roślinnego.

Zioła na Nowotwory - Sklep Zielarski

O

Obrzęki

Obrzęki mogą pojawiać się z wielu powodów, to zaburzenie transportu wody w organizmie, a dokładniej zatrzymanie jej w przestrzeni międzykomórkowej i jamach ciała. Obrzęki najczęściej wywoływane są przez mechaniczne urazy, nieprawidłowa pracę nerek, upały, czy zbyt dużą ilość soli w organizmie. Można sobie poradzić z obrzękami stosując odpowiednie zioła w zależności od przyczyny ich wystąpienia.

Zioła na Obrzęki - Sklep Zielarski

O

Oczyszczanie organizmu

Pod pojęciem oczyszczanie organizmu najczęściej kryje się oczyszczanie go z toksyn powstałych w wyniku przemiany materii. Jest niezwykle ważne, ponieważ zalegające w organizmie toksyny utrudniają jego prawidłowe funkcjonowanie, zaburzają miedzy innymi procesy trawienia, co znacznie utrudnia np. odchudzanie. Regularne oczyszczanie organizmu gwarantuje lepsze samopoczucie oraz sprawniejsze działanie całego organizmu, niezbędne w tym procesie są odpowiednio dobrane zioła.

Zioła na Oczyszczenie organizmu - Sklep Zielarski

O

Odchudzanie

Odchudzanie organizmu to proces wymagający czasu i zaangażowania, niezbędna jest wiedza oraz świadomość tego co i w jakich proporcjach powinno się jeść, proces odchudzania powinien być indywidualnie dostosowany do potrzeb organizmu z uwzględnieniem jego stanu fizycznego i chorób, niezwykle ważna w procesie odchudzanie jest też aktywność fizyczna, która wspomaga działanie odpowiedniej i zrównoważonej diety. Odchudzanie wspomaga również wiele gatunków ziół, które wspomagają proces przemiany materii oraz dostarczają minerałów i witamin niezbędnych w diecie odchudzającej.

Zioła na Odchudzanie - Sklep Zielarski

O

Odmrożenia

Odmrożenie to uszkodzenie skóry powstające w wyniku działania niskiej temperatury. Stopień odmrożeni oceniany jest w czterostopniowej skali i klasyfikowany wg rozległości i głębokości uszkodzeń. W procesie gojenia skóry po odmrożeniu pomocne są okłady z odpowiednio dobranych ziół.

Zioła na Odmrożenia - Sklep Zielarski

O

Oparzenia

Oparzenie to uszkodzenie skóry, które powstaje w wyniku działania wysokiej temperatury (do martwicy naskórka może dojść już w temperaturze ok 45 st. C), chemicznych substancji żrących, prądu, promieni słonecznych i innego promieniowania. Stopień odmrożeni oceniany jest w czterostopniowej skali i klasyfikowany wg rozległości i głębokości uszkodzeń. W procesie gojenia skóry po oparzeniu pomocne są okłady z odpowiednio dobranych ziół.

Zioła na Oparzenia - Sklep Zielarski

P

Pamięć

Aby zachować dobrą pamięć i ogólnie sprawny umysł należy dbać również o swoja kondycję fizyczną, unikać stresu i prawidłowo się odżywiać. Procesy zachodzące w mózgu można wspomagać również odpowiednio 'trenując" pamięć i jest na to mnóstwo sposobów, istnieją również rośliny, w których zawarte są substancje mające dobroczynny wpływ na poprawę funkcji mózgu, w tym oczywiście pamięci.

Zioła na Pamięć - Sklep Zielarski

P

Pasożyty

Obecność pasożytów w organizmie człowieka może być przez wiele miesięcy lub lat nie zauważalna lub dawać fałszywe, mylące objawy sugerujące występowanie innych chorób. Prawidłowo zdiagnozowaną chorobę pasożytniczą zazwyczaj łatwo się leczy, również poprzez stosowanie odpowiednich ziół.

Zioła na Pasożyty - Sklep Zielarski

P

Przeziębienie

Przeziębienie jest zakaźną chorobą wirusową górnych dróg oddechowych. Głównymi objawami przeziębienia są: katar (nieżyt nosa), zapalnie błony śluzowej gardła, krtani, kaszel, gorączka lub stan podgorączkowy. Istnieje wiele niezwykle skutecznych ziół i mieszanek ziołowych pozwalających uporać się z przeziębieniem niezwykle szybko i bezpiecznie.

Zioła na Przeziębienie - Sklep Zielarski

R

Rany

Rana to uszkodzenie skóry albo błon śluzowych, na które szczególnie trzeba uważać z powodu zagrożenia zakażeniem. Ze względu na przyczynę urazu i jego rozległość różne są sposoby leczenia, a proces gojenia może trwać od kilku dni do wielu miesięcy. Pomocne przy gojeniu ran są okłady z odpowiednio dobranych ziół.

Zioła na Rany - Sklep Zielarski

R

Rzucanie palenia

Palenie tytoniu silnie uzależnia i powoduje wile groźnych chorób w tym raka płuc. Wpływa negatywnie na codzienne funkcjonowanie całego organizmu, jest wiele sposobów na rzucenie palenia, jednak niezbędna jest, jak w przypadku każdego uzależnienia, silna wola i motywacja. Istnieją również zioła dzięki którym rzucenie nałogu tytoniowego jest znacznie prostsze i pomaga zwalczyć fizyczne objawy związane z nieprzyjemnymi objawami pojawiającymi się podczas rzucania palenia.

Zioła ułatwiające Rzucanie palenia - Sklep Zielarski

S

Serce

Chorobom serce sprzyja długotrwały stres, zła dieta, czy używki takie jak alkohol czy palenie tytoniu. Większości chorób serca towarzyszą objawy takie jak: duszność, kołatanie serca, omdlenia, obrzęki nóg i kostek czy pod oczami, ból w klatce piersiowej, zasinienie skóry. Nie wolno bagatelizować żadnego z tych objawów, w ziołolecznictwie znajdziemy wiele receptur wspomagających pracę serca i wspierających walkę z jego chorobami.

Zioła na Serce - Sklep Zielarski

S

Stany lękowe

Najczęściej powtarzające się stany lękowe są objawem zaburzeń nerwicowych. Zburzenia te częściej dotykają kobiet niż mężczyzn jednak diagnozowane są we wszystkich grupach wiekowych bez względu na płeć. Istnieje wiele ziół pomagających w przypadku stanów lękowych, stosuje się je od stuleci doceniając ich niezwykła skuteczność.

Zioła na Stany lękowe - Sklep Zielarski

S

Stres

O stresie najczęściej mówi się w kontekście reakcji fizycznych i psychicznych organizmu na bodźce zewnętrzne zaburzające równowagę psychofizyczną. Ponieważ tempo życia w ostatnich dziesięcioleciach zmieniło się, problem stresu i sposoby radzenia sobie z jego skutkami dotyczy wielu z nas. Odpowiednie zioła również łagodzą jego objawy naturalnie pomagając odzyskać równowagę w organizmie.

Zioła na Stres - Sklep Zielarski

T

Trądzik, problemy skórne

Trądzik i problemy skórne najczęściej towarzyszą zmianom hormonalnym zachodzącym w organizmie. Często dotyczy młodych ludzi, ale nie tylko, wyróżniamy wiele rodzajów i przyczyn jego powstawania i w zależności od przyczyny można stosować zioła i mieszanki ziołowe pomagające leczyć trądzik oraz inne objawy skórne zarówno występujące na podłożu hormonalnym jak i bakteryjnym.

Zioła na Trądzik - Sklep Zielarski

T

Trzustka

Trzustka jest narządem gruczołowym niezbędnym w procesie trawienia i wchłaniania substancji pokarmowych, jej nieprawidłowe działanie może prowadzi do wielu groźnych chorób w tym cukrzycy czy mukowiscydozy.

Zioła na Trzustkę - Sklep Zielarski

U

Uspokojenie

Istnieje wiele sposobów na uspokojenie organizmu. Stosowane są techniki relaksacyjne pomagające przywrócić uczucie spokoju i odprężenia. Istnieją też zioła dzięki którym szybko i naturalnie organizm wróci do stanu równowagi.

Zioła na Uspokojenie - Sklep Zielarski

W

Wątroba

Cechą charakterystyczną wątroby jest jest duża zdolność do regeneracji, bierze udział nie tylko w procesie trawienia, ale także pełni wiele innych funkcji organizmu. Łatwo ją uszkodzić nadużywając alkoholu lub nieprawidłowo się odżywiając. Aby zregenerować i wesprzeć wątrobę można stosować wile ziół w tym np. napar z mniszka lekarskiego.

Zioła na Wątrobę - Sklep Zielarski

W

Wzdęcia

Wzdęcia są najczęściej objawem nieprawidłowego działania narządów układu pokarmowego, najczęściej jelit. Odczuwalny dyskomfort, ustępujący zwiększony obwód brzucha są objawem gromadzenia się zbyt dużej ilości gazów w jelitach. Wspomaganie pracy jelit przez picie odpowiednich naparów ziołowych pomaga skutecznie pozbyć się problemu wzdęć brzusznych.

Zioła na Wzdęcia - Sklep Zielarski

W

Wzmocnienie naczyń krwionosnych

Napary i nalewki z ziół takich jak na przykład głóg stosowane są jako środek wzmacniający serce i w nadciśnieniu. Poza korzystnym wpływem na serce znane jest także pozytywne oddziaływanie ziół na naczynia krwionośne mózgu, dzięki temu doprowadzana jest do niego większa ilość tlenu.

Zioła na Wzmocnienie naczyń krwionośnych- Ziołowy Sklephttp://herballeaf.pl/kategorie-ziol/ziola-na-dolegliwosci/ziola-na-wzmocnienie-naczyn-krwionosnych/

Ż

Żołądek, zapalenie błony śluzowej żołądka

apalenie błony śluzowej żołądka może mieć postać ostrą lub przewlekłą w zależności od przyczyn je wywołujących. Nie leczone, głównie przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka może prowadzić do wielu poważnych powikłań i rozwoju innych chorób np. nowotworowych. Najczęściej zapalenie błony śluzowej żołądka wywołują leki przeciwzapalne niesteroidowe, nadużywanie alkoholu, Helikobacter pylori, nagłe urazy np oparzenie czy toksyny.

Zioła na Żołądek - Sklep Zielarski

Z

Zapalenie dróg moczowych

Infekcje i zapalenie dróg moczowych częściej są problemem kobiet niż mężczyzn. Objawy takie jak pieczenie i ból powodują duży dyskomfort i zazwyczaj przy odpowiednim postępowaniu szybko ustępują. Jedna nie zawsze zakażeniom dróg moczowych towarzysza jakiekolwiek objawy, wówczas o chorobie dowiedzieć się można tylko wykonując okresowe badania moczu.

Zioła na Zapalenie dróg moczowych - Sklep Zielarski

Z

Zapalenie gardła

Zapalnie gardła jest infekcja wywołaną prze wirusy, bakterie lub grzyby, towarzyszy mu zazwyczaj ból przy przełykaniu, kaszel, gorączka, czy powiększone węzły chłonne. Zapalenie gardła może mieć postać ostrą lub przewlekłą w zależności od przyczyny. Często występuje u dzieci, o przyczyny i objawy ustępują po zastosowaniu odpowiednich ziół.

Zioła na Zapalenie gardła - Sklep Zielarski

Z

Zapalenie jamy ustnej

Zapalnie jamy ustnej może mieć wiele przyczyn a jego objawem są najczęściej bolesne owrzodzenia tak zwane afty. Leczenie zapalenia jamy ustnej należy rozpocząć od poznania przyczyny jego wystąpienia. Jest wiele naturalnych sposobów na wyleczenie zapalenia jamy ustnej, niezastąpiony w takim przypadki jest np napar z szałwii.

Zioła na Zapalenie jamy ustnej - Sklep Zielarski

Z

Zaparcia

O zaparciu mówimy wtedy gdy wypróżnienie występuje rzadziej niż trzy razy w tygodniu, najczęściej przyczyną jest spowolniona praca mięśni w okrężnicy. Często zaparciu towarzyszy ból brzucha oraz wzdęci. Często by pozbyć się zaparcia wystarczy zmian diety na bogatą w błonnik oraz aktywność fizyczna, niezwykle skutecznie w przypadku zaparć działa również wiele ziół.

Zioła na Zaparcia - Sklep Zielarski

Z

Ząbkowanie

Ząbkowanie u niemowląt rozpoczyna się między piątym a dwunastym miesiącem życia i często towarzyszą mu objawy takie jak brak apetytu, ból, obfite ślinienie, swędzenie. Istnieje wiele naturalnych, sprawdzonych sposobów by złagodzić dokuczliwe objawy ząbkowania.

Zioła na Ząbkowanie - Sklep Zielarski

Z

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego jest chorobą przewlekła, której przyczyny nie są do końca wyjaśnione. Do najczęstszych objawów należą: bóle w dole brzucha, wzdęcia, nieregularne wypróżnienia, bóle kostno- mięśniowe, depresja, uczucie lęku. Niestety w przypadku zespołu jelita wrażliwego nie jest możliwe wyleczenie choroby, jednak stosując odpowiednią dietę oraz umiejętne radzenie sobie z objawami powoduje, że jej objawy mogą stać się prawie nieodczuwalne.

Zioła na Zespół jelita drażliwego - Sklep Zielarski

Z

Zgaga

Objawem zgagi, czyli cofania się treści pokarmowej z żołądka do przełyku są najczęściej: palenie w przełyku, kwaśny lub gorzki posmak w ustach, bóle za mostkiem i w nadbrzuszu. Czasami występuje właściwie u każdego zazwyczaj po zbyt obfitym posiłku, jednak kiedy pojawia się często i prawie po każdym posiłku wymaga poznania przyczyny i odpowiedniego leczenia.

Zioła na Zgagę - Sklep Zielarski

Z

Zapalenie spojówek

Niektóre zioła są wykorzystywane głównie zewnętrznie: zapalenie spojówek, zapalenie powiek , zapalenie spojówek wiosną , zmęczenie wzroku spowodowane przez sztuczne oświetlenie , praca na komputerze i długiego czytania , nadwrażliwość na światło słoneczne , w nadmiernym przepływem łzy spowodowane , na przykład, alergie lub katar sienny , leczenie powiek jęczmienia.

Zioła na Zapalenie spojówek - Sklep Zielarski

TOP