Od jakiegoś czasu coraz większa grupa pacjentów zgłasza spore problemy z migrenami. Zdarza się, że ból głowy jest tak silny, że cierpiące na nią osoby nie są nawet w stanie normalnie funkcjonować. Nic więc dziwnego, że w takich sytuacjach wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie są powody powstawania migreny, a co najważniejsze, jak się jej pozbyć. Co więc warto wiedzieć o tej przypadłości?
Czym jest migrena?
Jeśli chce się zrozumieć, jakie są przyczyny powstawania migreny, a także jak można z nią walczyć, trzeba najpierw w pełni zrozumieć to, czym ona jest i jakie są jej konkretnie objawy.
Migrena to choroba przewlekła, która charakteryzuje się bardzo silnymi, napadowymi bólami głowy. Mogą jej towarzyszyć najróżniejsze dolegliwości dodatkowe, takie jak np. nudności. Migrena jest dość problematycznym schorzeniem, ponieważ wymaga całkiem sporo diagnostyki. Nie każdy bowiem ból głowy to migrena, a więc i nie każde leczenie jest w jej przypadku wskazane.
Jakie są objawy migreny?
Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, jak pozbyć się migreny, musi najpierw mieć pewność, że cierpi właśnie na tę przypadłość. Konieczne jest więc zdobycie wiedzy, jakie są jej objawy.
Zdecydowanie najczęściej występującym objawem migreny jest silny i bardzo uporczywy ból głowy. Przeważnie obejmuje on jedną część głowy, najczęściej za skronią i gałką oczną. Ból charakteryzuje się narastającą intensywnością i pulsowaniem. Ból ten zazwyczaj się nasila, jeśli tylko podejmuje się jakakolwiek aktywność fizyczną. Często równoległe z nim występują nudności, a nawet wymioty. Pojawiać się może nadwrażliwość na światło, a także na dźwięki i zapachy.
Migrena przyczyny
Kolejną sprawą, o której trzeba się dowiedzieć na drodze do uwolnienia się od problemu migreny, to jakie są jej przyczyny. Co konkretnie powoduje tę przypadłość?
Niestety obecnie medycyna nie zna jeszcze całkowicie pewnej odpowiedzi na pytanie, co stoi za atakami migrenowymi. Przyjmuje się jednak, że powodem mogą być takie okoliczności, jak zmiany pogodowe, zmiany rytmu snu, alkohol, stres, a także wahania hormonów czy też nawet nieprawidłowa dieta.
Jak poradzić sobie z migreną?
Jak więc widać po powyższym opisie, problem migreny jest naprawdę złożony i poważny. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jak się może ta choroba objawiać, a także jakie są jej powody. Jak więc powinno się taki kłopot leczyć? Czy są jakieś sposoby na to, aby wyleczyć się z tej choroby, albo chociaż znacznie poprawić komfort życia osób, które zmagają się z nią każdego dnia?
Migrena jest niestety obecnie chorobą nieuleczalną, a jedynym celem stosowanego leczenia jest poprawienie komfortu życia pacjentów i zmniejszenie bólu oraz intensywności występowania ataków migrenowych. Doskonale spisuje się w tym wypadku leczenie farmakologiczne, które polega na podawaniu określonych, dobranych pod danego pacjenta środków uśmierzających ból. Ostatnimi czasy odkryto, że rewelacyjnie sprawdzają się np. olejki CBD, które podawane w odpowiednich proporcjach mogą znacznie zmniejszyć częstotliwość ataków.