herballeaf.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i ziołach

Zdrowie

Jak wyglądają brwi permanentne po latach? Czy warto zdecydować się na zabieg?

Jak wyglądają brwi permanentne po latach? Czy warto zdecydować się na zabieg?

Choć dla wielu osób robienie makijażu to czysta przyjemność, a nawet pasja, to dla niektórych jest to czysta udręka. Właśnie z myślą o osobach, które nie czują się dobrze z akcesoriami do makijażu w dłoni wymyślono technikę makijażu permanentnego, dzięki której można cieszyć się profesjonalnie pomalowaną twarzą przez co najmniej kilka lat. Jednak w okół permanentnego makijażu brwi krąży wiele kontrowersji, a taki zabieg czasami jest powodem do świętowania i wielkiej radości, a innym razem prowadzi do wieloletnich ubolewań i rozpaczy. Dlatego w tym artykule dokładnie omówimy temat brwi permanentnych.

Kilka słów o permanentnym makijażu brwi

Istnieje wiele różnych technik permanentnego makijażu brwi, ale każda z nich sprowadza się do wprowadzenia odpowiednich barwników pod skórę, które z czasem wyglądają identycznie jak klasyczny makijaż. Metoda ta jest niekiedy porównywana do tatuaży, które są wykonywane w podobny sposób. Warto jednak zaznaczyć, że taki zabieg wiąże się z dosyć wysokimi kosztami, a na dodatek istnieje cała lista przeciwwskazań dotyczących makijażu permanentnego. Brwi malować permanentnie nie mogą przede wszystkim osoby z chorobami skóry, siatkówki i oka oraz z alergiami na wszelkiego rodzaju barwniki. Poza tym nie wykonuje się ich też między innymi u osób z nowotworami, bliznami, infekcjami oraz w ciąży. Ponadto w przypadku zażywania jakichkolwiek leków warto tę sprawę skonsultować ze swoim lekarzem.

Permanentne brwi bezpośrednio po zabiegu

Niestety permanentne malowanie brwi nie jest zabiegiem, którego efekty widać bezpośrednio po wyjściu z salonu kosmetycznego. Na brwiach powinny pojawić się strupki, których absolutnie nie wolno zdrapywać. Po jakimś czasie odpadną one same z siebie, a gdy minie jeszcze kilka dni zacznie być widać efekty zabiegu. Ponadto w salonie kosmetycznym zawsze otrzymuje się dokładne zalecenia odnośnie tego jakich kosmetyków pielęgnacyjnych powinno się używać po zabiegu, a jakich należy za wszelką cenę unikać.

Brwi permanentne po latach

Jak wyglądają brwi permanentne po latach? Okazuje się, że wszystko zależy tu od wielu czynników, takich jak metoda wykonania zabiegu, umiejętności pracowników salonu kosmetycznego, czy też sam organizm osoby malującej sobie brwi. Sprawia to, że nie można przewidzieć tego jak będą wyglądały brwi permanentne po kilku latach. U jednych osób brwi przez cały czas mają ten sam piękny kształt i kolor, podczas gdy u innych potrafią one na przykład zmieniać się w czerwone ślady, które trudno zamaskować.

Jest to swego rodzaju ryzyko, z którym trzeba się liczyć umawiając się na taki zabieg w salonie kosmetycznym. W wielu salonach trzeba nawet podpisać oświadczenie mówiące o tym, że jest się świadomym możliwych konsekwencji permanentnego malowania brwi. Dlatego najlepiej jest decydować się na to rozwiązanie jedynie w ostateczności, a gdy już do tego dojdzie to wybrać najlepszy możliwy salon kosmetyczny i nie oszczędzać na zabiegu. W końcu czym jest cena wyższa o kilkadziesiąt złotych kiedy w grę wchodzi ryzyko oszpecenia się na wiele lat?

Udostępnij