herballeaf.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i ziołach

Zdrowie

Olejek rycynowy na rzęsy – czego się spodziewać?

Olejek rycynowy na rzęsy – czego się spodziewać?

Olejek rycynowy cieszy się w kosmetyce ogromną estymą. Znajduje zastosowanie w zabiegach pielęgnacyjnych poprawiających wygląd zarówno włosów, jak i twarzy. Ostatnie lata to jednak czas, w którym szczególną popularnością cieszy się olejek rycynowy na rzęsy. Warto więc zadać sobie pytanie o to, jak go stosować i jakich rezultatów się spodziewać.

Olej rycynowy na rzęsy – dlaczego warto?

Olej z nasion rącznika pospolitego nazywany powszechnie olejkiem rycynowym, zwraca na siebie uwagę ze względu na wielość składników odżywczych wchodzących w jego skład. Jest cennym źródłem witaminy E oraz kwasów tłuszczowych. Można jednak liczyć na niego także wtedy, gdy chce się wzbogacić skórę, włosy i rzęsy o cenne minerały. Osoby, które rekomendują jego stosowanie zwracają uwagę przede wszystkim na to, że jest to niezawodny sposób tak na wzmocnienie, jak i pogrubienie rzęs. Olejek rycynowy sprawia jednak również, że rzęsy stają się ciemniejsze i rzadziej wypadają. Ogromnym plusem tego rozwiązania nie jest jednak wyłącznie jego duża skuteczność. Olejek rycynowy cieszy się popularnością także dlatego, że jest rozwiązaniem stosunkowo tanim.

Olejek rycynowy na rzęsy – stosowanie

Jeśli zależy nam na tym, aby olejek rycynowy na rzęsy spełniał stawiane przed nim wymogi, w pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o tym, aby stosować go codziennie. Jego nakładanie ma sens przede wszystkim wtedy, gdy rzęsy są oczyszczone, nie należy więc sięgać po niego przed wykonaniem demakijażu.
Aplikacja olejku może odbywać się na kilka sposobów. Największą liczbę zwolenniczek ma jednak ten, który zakłada użycie w tym celu szczoteczki. Nie musi być ona zresztą wcale kupowana oddzielnie. Znakomicie sprawdzi się także ta, która znajdowała się w zestawie ze zużytym już tuszem do rzęs. Jeśli taka forma aplikacji nam nie odpowiada, można sięgnąć po nawilżony w olejku rycynowym wacik kosmetyczny.
Sam sposób nakładania olejku jest uzależniony przede wszystkim od tego, na jakim efekcie związanym z jego stosowaniem najbardziej nam zależy. Jeśli więc dążymy przede wszystkim do tego, aby zabezpieczyć rzęsy przed wypadaniem, trudno o opcję lepszą niż ta zakładająca nakładanie olejka na linie podstawy rzęs. Sam proces nakładania nie jest skomplikowany, warto jednak zachować pewną dozę ostrożności w czasie jego trwania nie dopuszczając do tego, aby olejek dostał się do oczu. Skutki uboczne nie są poważne, mamy jednak do czynienia z podrażnieniem i wywołującym dyskomfort łzawieniem.

Czas trwania zabiegu

Codzienna pielęgnacja to klucz do sukcesu, dobrze jest jednak pamiętać także o tym, że olejek musi mieć czas, aby ujawnić swoje dobroczynne działanie. Jeśli wykorzystanie go ma być skuteczne, wskazane jest wiec trzymanie go na rzęsach przez przynajmniej kilkanaście minut, choć nie ma przeciwwskazań także do tego, aby zabieg trwał przez całą noc. Po przebudzeniu konieczne jest jego zmycie ciepłą wodą. Dobrze jest zachować przy tym szczególną delikatność tak, aby nie doprowadzić, niejako przy okazji, do uszkodzenia wrażliwych włosków.

Udostępnij